KONST / Litografier / Litografier 16218303
*
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 20:31:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 22:10:00
1
100 kr
20/5 19:55:09
2
150 kr
20/5 20:23:24
3
300 kr
20/5 20:25:54
2
250 kr
20/5 20:25:54
3
300 kr (Budbetjänt)
20/5 20:26:19
2
Vinnande bud
20/5 20:27:04
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:52
*
Peter Dahl
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Läs om budbetjänten
nr 1621 8303
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografier, 2 st, Signerade ej numrerade, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
Kondition: 1 glas skadat
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 22:10:00 | 1 | 100 kr |
20/5 19:55:09 | 2 | 150 kr |
20/5 20:23:24 | 3 | 300 kr |
20/5 20:25:54 | 2 | 250 kr |
20/5 20:25:54 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
20/5 20:26:19 | 2 | Vinnande bud |
20/5 20:27:04 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:58
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:56 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:52